.REJESTRACJA

Pełnomocnictwo:

DokumentOpisPobierz
Pełnomocnictwo PDF

Pełnomocnictwo naszego centrum rejestracji pojazdów wymagane podczas reprezentowania Państwa w Urzędzie Celnym, Skarbowym lub Wydziale Komunikacji podczas każdej czynności jaką wykonujemy, pełnomocnictwo w wersji PDF do ściągnięcia lub wydrukowania bezpośrednio ze strony.

Pelnomocnictwo WORD

Pełnomocnictwo naszego centrum rejestracji pojazdów wymagane podczas reprezentowania Państwa w urzędzie Celnym, Skarbowym lub Wydziale Komunikacji podczas każdej czynności jaką wykonujemy, pełnomocnictwo w wersji WORLD do ściągnięcia lub wydrukowania bezpośrednio ze strony.

Pelnomocnictwo SZCZEGÓLNE

Pełnomocnictwo szczególne do czynności administracyjnych związanych z podatkiem akcyzowym wykorzystywane w urzędzie skarbowym. Pełnomocnictwo w wersji PDF do ściągnięcia lub wydrukowania bezpośrednio ze strony.

Umowy kupna/sprzedaży pojazdów:

DokumentOpisPobierz
Polski

Polska umowa kupna/sprzedaży stosowana do przeniesienia własności przy sprzedaży samochodów lub innych pojazdów, dostępny standardowy wariant określający iż sprzedawany pojazd jest wolny od wad technicznych i nie jest przedmiotem żadnego zastawu.

Polsko - niemiecki

Polsko niemiecka umowa kupna sprzedaży samochodu sprowadzanego z zagranicy, wzór standardowy tylko najpotrzebniejsze dane, brak uwag dotyczących stanu technicznego i uszkodzeń pojazdu.

Polsko - francuski

Polsko francuska umowa kupna/sprzedaży samochodu sprowadzonego z zagranicy, brak opisów stanu technicznego jak również brak innych uwag, standardowe oświadczenia braku obciążenia oraz posiadania pełnych praw do sprzedaży w/w pojazdu.

Polsko - włoski

Polsko włoska umowa kupna/sprzedaży, wzór standardowy brak wpisów o uszkodzeniach i uwagach dotyczących transakcji.

Polsko - duński

Prosty standardowy wzór duńskiej umowy kupna sprzedaży pojazdu sprowadzanego z zagranicy, umowa nie posiada żadnych wpisów związanych z uszkodzeniami brak też wpisów związanych z brakiem obciążeń.

Polsko - szwedzki

Szwedzka umowa kupna pojazdu sprowadzonego, przetłumaczona, standardowy wzór brak opisu uszkodzeń pojazdu, brak oświadczenia związanego z brakiem obciążeń.

Polsko - angielski

Angielska tłumaczona umowa kupna/sprzedaży samochodu sprowadzonego z zagranicy, wersja standardowa brak zapisów o zajęciach lub uszkodzeniach, idealna do rejestracji pojazdu używanego.

Polsko - holenderski

Polsko holenderska umowa kupna/sprzedaży pojazdu używanego (sprowadzonego), prosta i czytelna tylko najważniejsze dane, brak oświadczeń o braku uszkodzeń itd.

Inne druki:

DokumentOpisPobierz
Oświadczenie o braku tablic

Oświadczenie o braku tablic składane w wydziale komunikacji przy rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy, wykorzystywane najczęściej w przypadkach gdy klient wykona badanie techniczne posiadając numery tzw. wyjazdowe i odeśle je właścicielowi z zagranice przed rejestracją w wydziale komunikacji.

Aneks do umowy kupna/sprzedaży

Aneks do umowy kupna/sprzedaży sporządzany jest w przypadku popełnienia błędu na umowie, w aneksie określamy co jest przedmiotem umowy, gdzie popełniony został błąd oraz co zostaje poprawione.

Oświadczenie rejestracja warunkowa

Oświadczenie rejestracji warunkowej przedstawiane jest w wydziale komunikacji przy rejestracji pojazdu z niekompletną ilością dokumentów, np. w przypadku braku decyzji o opłaconej akcyzie lub dowodu odprawy celnej w przypadku auta sprowadzanego z poza terytorium unii europejskiej. Najpóźniej w przypadku 30dni od daty złożenia oświadczenia należy przedstawić w urzędzie brakujące dokumenty odbierając stały dowód.

Czynny żal skarbowy

Wniosek czynnego żalu składamy do Urzędu Skarbowego najczęściej w przypadku nie terminowego opłacenia należności np. z tytułu podatku PCC-3 po zakupie samochodu na terenie naszego kraju.

Czynny żal skarbowy

Drugi wniosek czynnego żalu składamy do Urzędu Skarbowego w przypadku nie terminowego złożenia deklaracji AKCU od podatku akcyzowego.

Oświadczenie SAM

Oświadczenie SAM składane jest w urzędzie w momencie rejestracji np. przyczepki którą skonstruowaliśmy sami z posiadanych części, posiadane podzespoły oświadczamy iż są naszą własnością.

Umowa darowizny pojazu

Umowa darowizny pojazdu wykorzystywana najczęściej podczas rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy aby dopisać współwłaściciela do dowodu rejestracyjnego, umowe darowizny sporządzamy także w przypadku przerejestrowania auta zakupionego w kraju.

Zawiadomienie o sprzedaży z przeniesieniem polisy

Dokument składany w wydziale komunikacji informujący o zbyciu pojazdu i przeniesieniu ważnej polisy OC wraz z pojazdem na zakupującego.

Zawiadomienie o zbyciu pojazdu

Dokument składany w wydziale komunikacji informujący o zbyciu pojazdu przez właściciela. Wykorzystywany do poinformowania urzędu o sprzedaży w przeciągu 30dni od daty zawarcia umowy z nowym właścicielem.

Zawiadomienie o nabyciu pojazdu zarejestrowanego

Dokument składany w wydziale komunikacji informujący o nabyciu pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Wykorzystywany do poinformowania urzędu o nabyciu pojazdu w przeciągu 30dni od daty zawarcia umowy.

Wypowiedzenie umowy oc przez nabywce

Druk składają najczęściej osoby które zakupiły pojazd w Polsce i chcą wypowiedzieć umowe ubezpieczenia które dostali wraz z zakupem samochodu.

Wypowiedzenie umowy oc

Wypowiedżenie umowy oc

Oświadczenie do rejestracji pojazdu zabytkowego bez dokumentów

Oświadczenie wykorzystywane w wydziale komunikacji do rejestracji pojazdu zabytkowego nie posiadającego dowodu rejestracyjnego.

Oświadczenie o różnicy w adresach użytych na umowie

Oświadczenie wykorzystywane w wydziale komunikacji do rejestracji pojazdu. Wykorzystywane do wyjaśnienia różnicy w faktycznych adresach użytych na umowie przy zakupie pojazdu.

Oswiadczenie o zdarzeniu drogowym

Oświadczenie o zdarzeniu drogowym sporządzane jest na ogół w momencie jakiejś kolizji drogowej w której dwóch kierowców określa przebieg danego zdarzenia, opis danego zdarzenia nie stanowi oświadczenia o przyznaniu się do winy.

Oświadczenie odpowiedzialności karnej

Oświadczenie pod odpowiedzialnością karna.

Oświadczenie o dopisaniu współmałżonka do dowodu rejestracyjnego

Oświadczenie składane w wydziale komunikacji podczas rejestracji pojazdu na dwóch współwłaścicieli (maż i żona) bez rozdzielności majątkowej.

Oświadczenie o miejscu zamieszkania

Oświadczenie składane w wydziale komunikacji podczas rejestracji, używane często podczas rejestracji warunkowej na adres obecnego miejsca zamieszkania.

Oswiadczenie o własności pojazdu

Oświadczenie składane najczęściej w sytułacji braku posiadania umowy kupna na dany pojazd. Wykorzystywane często przy tzw. mieniu przesiedlenia kiedy sprowadzamy do kraju swój pojazd i nie posiadamy już od niego umowy kupna.

Wnioski:

DokumentOpisPobierz
Wniosek o wydanie zatrzymanego dowodu przez policję

Wiosek o wydanie dowodu rejestracyjnego zatrzymanego przez policję składamy w Wydziale Komunikacji, czynność najczęściej poprzedzamy usunięciem przyczyny za którą w/w dowód rejestracyjny został zatrzymany. Przykład: Częstą przyczyną zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez policje jest brak aktualnych badań technicznych w takim np. przypadku wpierw wykonujemy aktualne badanie na stacji kontroli a potem składamy je razem z wnioskiem.

Wniosek o rejestrację

Wniosek o rejestrację pojazdu składany jest w Wydziale Komunikacji podczas rejestracji każdego pojazdu, wpisujemy w nim standardowe dane dotyczące pojazdu i nowego właściciela.

Wniosek o pojazd zabytkowy

Wniosek o rejestrację pojazdu na zabytek.

Wniosek o wtórnik dowodu rejestracyjnego

Wniosek o wyrobienie wtórnika dowodu rejestracyjnego składany jest najczęściej w przypadku braku miejsc w dowodzie rejestracyjnym na aktualne badania techniczne, oczywiście dowód rejestracyjny wymieniamy również w przypadku braku czytelności, zniszczenia itp.

Wniosek o wtórnik nalepki na szybę

Wniosek o wtórnik nalepki na szybę składamy w urzędzie miasta w Wydziale Komunikacji, w dokumencie określamy okoliczności które spowodowały utratę nalepki kontrolnej. Do utraty nalepki najczęściej dochodzi podczas uszkodzenia lub wymiany szyby w pojeździe.

Wniosek o wtórnik karty pojazdu

Wniosek o wtórnik karty pojazdu składany jest również w Wydziale Komunikacji, w dokumencie określana jest okoliczności utraty karty pod odpowiedzialnością z artykułu 233 k.k. W przypadku odnalezienia karty zainteresowany/a zobowiązują się zwrócić znalezioną kartę w urzędowym referacie.

Wniosek o zwolnienie z akcyzy pojazdu elektrycznego

Wniosek z prośbą o zwolnienie pojazdu z napędem elektrycznym z konieczności opłacenia podatku akcyzowego. Składany do urzędu skarbowego po sprowadzeniu pojazdu elektrycznego z zagranicy.

Deklaracje:

DokumentOpisPobierz
VAT-23

Deklaracja składana przez podatnika w urzędzie skarbowym dotycząca uiszczenia podatku, wymieniony podatek opłacamy po zakupie pojazdu od podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą na firmę. Dotyczy osób prowadzących swoją działalność gospodarczą.

PCC-3

Deklaracja wymagane jest podczas czynności związanych z koniecznością opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych np. podczas zakupu pojazdu na terytorium naszego kraju.

PCC-3A

Załącznik do deklaracji PCC-3A wymagany również podczas wykonywania formalności związanych z opłatą podatku od czynności cywilnoprawnych używany np. w przypadku dodatkowych danych drugiego podatnika czyli współwłaściciela pojazdu.

AKC-US

Deklaracja wymagana podczas czynności związanych z opłatą podatku akcyzowego po sprowadzeniu pojazdu z zagranicy.

ZAP-3

Deklaracja używana do zaktualizowania danych osobowych w systemie Urzędu Skarbowego wymagana np. podczas zmiany adresu zamieszkania a co za tym idzie zmiany przynależności do danego urzędu.

rejestracja pojazdu

Administracja w domu nic prostrzego !

teraz zarejestrujesz pojazd lub wykonasz tłumaczenie nie wychodząc z domu.

Czytaj więcej
rejestracja pojazdu

Akcyza przez internet ! Nowość

opłać podatek akcyzowy przez internet z domu

Czytaj więcej

Obsługujemy całe województwo pomorskie

potrzebujesz pomocy w innym mieście
skontaktuj się z nami

 • GDAŃSK
 • GDYNIA
 • SOPOT
 • PRUSZCZ GD
 • KOŚCIERZYNA
 • KARTUZY
 • WEJHEROWO
 • MALBORK
 • TCZEW
 • PUCK
 • STAROGARD GD
 • WŁADYSŁAWOWO
Kontakt

Masz pytania ?

porozmawiaj z naszym konsultantem

Proszę wybrać interesujący temat i przesłać swoje dane kontaktowe, nasz konsultant skontaktuję się z Państwem i odpowie na każde pytanie.